Semináře

V seminářích se věnuji sebepoznání skrze tvorbu, tématu vlastní hodnoty a obraně proti manipulaci. Najdete zde tři celodenní semináře, které si můžete objednat pro skupinu, případně se můžete individuálně přihlásit podle vypsaných termínů. Budu se těšit na setkání.

 • Seminář je celodenní (většinou od 9 do 16 hodin)
 • Cena za osobu je 750 Kč
 • Pokud se domluví skupinka 8 a více účastníků, paušální cena kurzu je 5 800 Kč (např. při 10 účastnících tak vychází cena 580 Kč za osobu)
 • Maximální počet účastníků je 12

Pokud si seminář chcete objednat pro skupinu, napište mi, prosím, buď přes registrační formulář níže nebo mě kontaktujete mailem. Děkuji.

Jak si začít vážit sebe sama

Kvalita celého našeho života se odvíjí od našeho vztahu k sobě samým. Míra pocitu vlastní hodnoty určuje to, jak se nám bude dařit ve vztazích rodinných, partnerských, pracovních nebo přátelských.

Ten, kdo si sebe neváží, dovolí, aby mu bylo ubližováno. Dovoluje ostatním, aby ho kritizovali, uráželi, ponižovali…

Naopak ten, kdo svou hodnotu zná, váží si sebe natolik, aby poznal, že se někdo jiný snaží jeho hodnotu srazit. Takového člověka ve svém životě nechce mít. Do svého života si umí zvát lidi, kteří ho podporují, mají o něj zájem a váží si ho.

To, co si o sobě budeme myslet jako dospělí, se tvoří již od narození. Naši rodiče a další důležité osoby nás celé dětství hodnotí, říkají nám o nás, jací jsme. A my jim věříme. Nic jiného nám ani nezbývá.

Ale co když to poselství není přívětivé? Co když do dospělosti kráčíme s nálepkou „slaboch, nemehlo, za nic nestojíš, blbec, no ty vypadáš“ a dalšími podobnými?

Máme dvě možnosti. Buď tomu poselství bezezbytku uvěříme a zůstaneme ochočenými „ovečkami“, které přijmou ty své nálepky a bolestně je celý život trpí.

Anebo můžeme udělat něco jiného. Co? To si řekneme na semináři. Nebo spíš na to přijdete sami. Uvidíte…

 • Seminář je celodenní (většinou od 9 do 16 hodin)
 • Cena za osobu je 850 Kč
 • Pokud se domluví skupinka 8 a více účastníků, paušální cena kurzu je 6 600 Kč (např. při 10 účastnících tak vychází cena 660 Kč za osobu)
 • Maximální počet účastníků je 10

V ceně je započítán i výtvarný materiál. Doporučuji s sebou starší oblečení
na převlečení
(např. starou košili, tričko, kraťasy – asi se trochu umažeme…).

Pokud si seminář chcete objednat pro skupinu, napište mi, prosím, buď přes registrační formulář níže nebo mě kontaktujete mailem. Děkuji.

Cesta k sebepoznání a tvorba

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč nás tak zajímají „naše“, čínské, mayské
a další horoskopy? Proč si rádi děláme osobnostní testy a typologie nebo se chodíme radit s kartářkami? Odpověď asi tušíte. Hledáme, kým jsme a k čemu máme vlohy, toužíme se dozvědět, která životní cesta je pro nás ta správná.

Je naprosto přirozené hledat sebe sama. Snažíme se zahlédnout svou vlastní podstatu, skrytou pod nánosem myšlenek, pod jakýmsi krunýřem rozumu. Mnohdy se nám to ale nedaří, a tak zkoušíme, jestli by někdo jiný náhodou nedokázal lépe než my sami odhalit naše vlastnosti nebo talenty. Doufáme, že třeba hvězdy nám nastaví zrcadlo a řeknou nám, co jsme to vlastně za člověka.

Některé tyto „informace zvenku“ určitě mohou zasít semínko poznání a lehce nás nasměrovat. Významněji nám může při procesu sebepoznání pomoci např. terapie.

Skutečné setkání se sebou ale nakonec stejně zažijeme až ve vlastním nitru bez asistence kohokoliv zvenčí. Jedním ze skvělých nástrojů, který nám může cestu k sobě otevřít, je tvůrčí činnost.

Na tomto kurzu se budeme věnovat tvorbě výtvarné a jejím úžasným schopnostem dotýkat se naší duše. Budeme malovat, mluvit, divit se… a bude nám dobře.

DŮLEŽITÉ sdělení pro ty, kteří se tvorby děsí (což chápu 🙂 )

Co je tvorba? Tvorba je proces, aktivita, při které si dopřejete uvolnění a radost z toho, že vám pod rukama rozkvétá nové a zcela jedinečné dílo. Vaše dílo. A můžete u toho být i nesmělí…

Co není tvorba? Tvorba není přísné a upjaté dodržování předem daných zadání, která musíte bez chyby a plni obav splnit. Neumíš nakreslit koně? Špatně! Jsi nešika! Tak to tvorba určitě není…

 • Seminář je celodenní (většinou od 9 do 16 hodin)
 • Cena za osobu je 750 Kč
 • Pokud se domluví skupinka 8 a více účastníků, paušální cena kurzu je 5 800 Kč (např. při 10 účastnících tak vychází cena 580 Kč za osobu)
 • Maximální počet účastníků je 12

Pokud si seminář chcete objednat pro skupinu, napište mi, prosím, buď přes registrační formulář níže nebo mě kontaktujete mailem. Děkuji.

Obrana proti manipulaci

Podle čeho se pozná manipulátor? Jaké používá techniky, pomocí kterých nás dostane tam, kam chce? Čím je manipulace nebezpečná? Jak to, že na někoho manipulace nezabírá?

Je dobré se ptát a ještě lepší vědět. Obzvlášť pokud jde o manipulaci.

Manipulace vždy křiví vztahy. Dlouhodobě může lidi ničit. A v manipulativním vztahu vyhrává jen jeden. Hádejte, kdo…

Manipulativní jednání je však možné odhalit. Má sice různé podoby, ale také své zákonitosti. Díky jejich znalosti člověk postupně dokáže poznat, že je manipulován. A díky umění obrany proti manipulaci se jí může dokonce vyhnout.

Manipulátoři si častěji vybírají pasivní „oběti“, lidi, kteří se umí podřídit. Takový člověk pak pod manipulátorovým vlivem chřadne, ztrácí sám sebe, vyčerpán upadá do bezvýchodnosti. A nebrání se, protože neví jak…

Abychom předešli takovým scénářům, je důleté vědět, jak manipulace funguje. Ideálně dříve, než se nám manipulátor připlete do života. Buďme aktivními tvůrci svých vztahů a naučme se poznat, kdo to s námi myslí dobře a kdo ne.

Na semináři dostanete výbavu dobrého pozorovatele a klíč k rozpoznání manipulací. Prakticky si vyzkoušíte, jak se proti manipulaci bránit. A ještě něco navíc…

A nebojte, nestane se z vás podezíravý škarohlíd, který v každém druhém vidí manipulátora! Spíš naopak – uleví se vám, protože budete o krok napřed.

Přihlášení na seminář (do "Zprávy", prosím, uveďte název semináře, vybraný termín a místo konání)